| Boiciuc_Alexandra-Ionela_1996 a întrebat:

Am făcut abonament la Orange, nu am plătit, au trecut 2 ani. Vreau să îmi cumpăr un laptop, dar se mai poate? Fiindcă nu am mai plătit rata la Orange. Spunea că mă caută la ANAF și vede dacă îmi dă. Am vreo șansă

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Informatiile privind neplata la Orange nu figureaza la ANAF, acolo pot figura doar informatii privind restante la impozite si taxe.
Daca cumperi laptopul de la Orange atunci se poate ca nu vor fi de acord, mai ales daca vrei sa-l cumperi in rate. De la alta firma poti cumpara fara probleme.

| Boiciuc_Alexandra-Ionela_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Ei au zis că verifică la ANAF și dacă totul e Ok ( nu știu la ce s-au referit ), se poate să fac la ce vreau eu și gata. Doar să verifice dacă am mai mult de 3 salarii furnizate pe card și să fie măcar minimul pe economie. Deci, cum e până la urmă?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Boiciuc_Alexandra-Ionela_1996):

Pentru salarii nu trebuie sa verifice la ANAF, trebuie sa duci adeverinta de la locul de munca.