| pumpkinky a întrebat:

Am facut cumparaturi la eMAG de minim 1000ron si am anulat comanda dar cumparaturile le-am platit cu CARDUL DE CREDIT ING (acel credit de 3000ron care iti acorda banca), acum emagu zice ca o sa-mi returneze banii tot in contul din care am facut plata.
E ok? Sau trebuia sa le fi dat alt nr de cont sa-mi vireze banii inapoi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte normal sa-ti ceara acelasi numar de card, asa procedeaza toate magazinele.
Si cum vad ca ti l-au cerut deja, de ce ai vrea sa dai altul?
Pentru ce ai crea probleme, acolo unde nu sunt?

| Bondarel99 a răspuns:

Nu si stai linistita ca cei de la eMAG returneaza banii, doar ca va trebui sa astepti cateva zile, de regula toate firmele returneaza banii in termen de 30 zile.

| DenisIonut01 a răspuns:

Mergi la o sucursala Ing cel mai bine. Pentru returnarea baniilor cred ca ar fi mai bine sa iti bage pe alt cont unde sa ii scoti tu si sa ii folosesti sau sa iti platesti acel card lunar. Nu cred ca e ok sa ii puna inapoi tot acolo pentru ca deja ai facut acele rate. Ma repet, mergi la un mall unde probabil este un ing deschis si explica situatia

| pumpkinky explică (pentru DenisIonut01):

Asa o s fac. Multumesc

| Rotazi a răspuns:

Nu. Doar in contul din care s-au platit.

| pumpkinky explică:

E card de credit cel cu care am platit, deci eu de suma aceea ce am cumparat de la eMAG eu trebuie sa ii returnez bancii traptat adica prin rate lunare, si nu stiu cat si daca e ok sa fie virati inapoi toti odata, habar n am