| Meleghe_Radu-Alex_1988 a întrebat:

Am inceput sa cumpar niste huse de pe ebay.com si sa le vand mai departe aici la noi la un pret mult mai mare. Merge binisor. Faza este ca acum am comandat un numar mult mai mare, trebuie sa primesc vreo 50 luna asta. Le ridic de la oficiul postal vamal. Credeti ca bate la ochi? Ca mi le-ar putea confisca sau alte chestii de genu? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai acte legale ca le ai cumparat nu ti le confisca nimeni, ca le vinzi la negru si nu platesti impozite pe profit asta e alta treaba deja dar nu tine de vama

3 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Nici vorba.Sunt achizitionate legal, cu siguranta insotite de o factura si/sau un document de transport.

| onlinebiz a răspuns:

Nu ti le confisca nimeni, poti sa cumperi si un container intreg daca platesti taxele de import.

| vallydboy a răspuns (pentru onlinebiz):

Taxe de la import le suportu curieru care le aduce din UE