| pafpap a întrebat:

Am nevoie de mai multe solutii pentru a analiza un grafic a unei monede.eu stiu de metoda lumanariilor japoneze, metoda trendului si metoda M&W. funda pentru cel care imi da metode bune pentru a gastiga mai bine de forex.rog seriozitate si fara spam

Răspuns Câştigător
| Adrian_Irimia_1991 a răspuns:

Incearca pe demo ce ti s-ar potrivi mai bine
eu de exemplu fac analiza tehnica si in functie de indicatori de RSI, SHOKOSTATIC, MA, si un zigzag pe grafic pentru a determina directia trendului

1 răspuns:
| diazbucuresti a răspuns:

Daca tranzactionezi forex pe orice pereche valutara ai tranzactiona sfatul meu foloseste timeframe-ul H1 ( 1 ora ) cu Candelstick's!
Nu exista " metoda trend-ului " daca te referi la " tranzactionarea in directia trend-ului " aia e altceva. Orice preche valutara are 3 tip-uri de trend-uri " Neutral " " Bullish ( crescator )"
" Bearish ( descrescator) ".
De exemplu ai putea sa tranzactionezi Liniile de suport si rezistenta ale fiecarui grafic. Nu cred ca imi ajunge spatiul sa scriu aici tot ce ai putea sau nu ai putea sa faci pe forex, sunt multe metode si multe modu-uri in care poti sa tranzactionezi, dar ce merge pentru mine poate nu merge pentru tine, in primul rand forex e 80% psihologie, fiecare trader are metode diferite pe care mintea lui le poate intelege. Poti sa cauti mai mult despre cum se tranzactioneaza suportul si rezistenta pe forex, gasesti pe youtube doar dai " how to trade support and resistance pivots" sau da.mi pm