| Ramona59 a întrebat:

Am nevoie de niste argumente cum ca banii sunt mai importanti decat mintea.Ma ajutati va rooggg?

Răspuns Câştigător
| Fredie a răspuns:

Buna. Simpatica intrebare sau enunt. Banuiesc ca ar fi fost mai simplu sa ne dai si detaliile, contextul de unde este desprinsa. Daca discutam despre criterii de promovare, de angajare chiar in Romanica, o tara de tot ******* atunci este un dicton valabil. Cine are banu sta in fata sau ia fata celor isteti, samd. Bye.

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu exista argumente pentru un lucru care nu este adevarat. Exista doar iluzii.

| cristi202 a răspuns:

Pot daca vrei, sa iti dau argumente in sens invers, sa iti dovedesc ca mintea e mai importanta decit banii. Insa tu nu asta vrei

| fluffee a răspuns:

Ramona, gandeste-te la pitipoance. laughing - alea de fac orice pentru bani, fara sa gandeasca.

| mihaibrasov a răspuns:

Banii sunt importanti in orice context.

| xAnita a răspuns:

De exemplu... vrei sa intri la un licew bunhappy. Cu bani intri oriunde pe pile;batting eyelashes... Cu mintea doar unde poti!