| mihaelamada a întrebat:

Am niste euro si vreau sa-i schimb in lei.Cand ma duc la banca unde ma uit la cumparare sau la vanzare?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banca cumpara valuta asa ca te uiti la cumparare, totdeauna cursul la aceasta este mai mic decat la vanzare, banca castiga din diferenta de curs.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La vanzare ca doar ii vinzi nu ii cumperi.

| DenisIonut01 a răspuns:

La cumparare deoarece banca cumpara de la tine.

| Danzell a răspuns:

La vanzare
daca te uiti atent ai sa vezi ca la vanzare e mai scump decat la cumparare

| MisFit20 a răspuns:

La cumparare te uiti.Cursul de acolo este pus din perspectiva bancii, deci ea cumpara, tu vinzi.happy Te uiti la cumparare sa vezi cu cat cumpara banca.Keep Safe.

| adrew a răspuns:

Da mie funda nu le da lor

| Fatayou a răspuns:

Vanzare.Asa-i legea.

| xCrazZzyBoY a răspuns:

Cauta o casa de schimb valutar big grin

| Lemnariu_Floryn_1991 a răspuns:

La cea mai mica suma...winking (cumparare)