| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare,daca ai obtinut o bursa de studiu,pentru rezultate, care este suma obtinuta per. semestru?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atat la liceu, cat si la facultate, bursa de studiu nu este o suma fixa, se acorda in functie de banii pe care-i au la dispozitie si de numarul de elevi/studenti care indeplinesc conditiile pentru obtinerea bursei.
De regula bursa acopera cheltuielile cu cazarea si mancarea.

2 răspunsuri:
| Moncherie a răspuns:

Difera de la o facultate la alta...

| Mihai_Laurentiu_1990 a răspuns:

Diferă mult suma de la un oraş la altul. Per general, suma este de 1000 de lei, dar cum ţi-am spus, diferă!