| Useeeer124124 a întrebat:

Daca sunt rau platnica, pot cumpara un produs in rate? As dori sa-mi achizitionez un telefon, destul de scump, si as dori sa-l iau in rate. Este posibil, avand in vedere ca sunt rau platnica din cauza unui credit la banca?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Telefon in rate = cumparator idiot. Numai la noi vezi tantalai care sa isi cumpere telefoane cit venitul pe o luna sau chiar doua-trei...

| VadTot a răspuns:

Salut Scuza ma ca te voi dezamagii acum in prag de revelion.Dar fiind rau platnica precum ai zis sunt sanse minime sa ti se mai acorde un credit mai ales a unui telefon scump destul de scump cum ai spus tu. Deci sansele sunt de 20 la suta! Ai sa vezi ca nu vei reusi!

| Useeeer124124 explică (pentru VadTot):

N-am zis ca vreau sa mi se acorde un credit! Am zis ca vreau sa cumpar un telefon in rate.

| VadTot a răspuns:

Si am uitat sa ti mai spun ceva! Chiar daca vei reusi sa ti iei in rate telefonul respectiv.Nici nu ti poti imagina la ce riscuri te poti expune! odata ce esti rauplatnica cu siguranta ca nu vei reusi sa acoperi toate datoriile si aici colac peste pupaza viaţa ta se va transforma intr un iadlaughing

| cristif a răspuns:

E mai rentabil sa-l iei de la Vodafone, Cosmote, Orange la un abonament fiindca iesi la acelasi pret ca cel de pe piata. Daca-l cumperi in rate, vei plati cam cu 10-15% mai mult, din cauza dobanzii.

| zoeZoe a răspuns:

Nu-ti cere nimeni adeverinta de la banca si nici nu te verifica. Iti trebuie adeverinta de salariat cu veniturile ca sa iti fixeze rata.

| Bafta321 a răspuns:

Nu este nicio problema daca esti rau platnica, dar trebuie sa ai un loc de munca pentru a asigura vanzatorul ca ai poibilitatea sa platesti ratele in totalitate.
Bafta!

| Useeeer124124 explică (pentru Bafta321):

Multumesc pentru raspuns. Da, am un loc de munca. Voi merge si voi vedea care este situatia dupa Revelion.