| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Am o problema cu cardul firmei si trebuie sa il schimb cu totul. Daca il scot din Paypal si Stripe, pot sa emit facturi si sa primesc bani in continuare pana il rezolv si adaug noul card?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In paypal poate ramane contul bancar al firmei, care nu se schimba, dar si acela trebuie verfiicat de paypal si stripe si bani ajung in contul tau bancar direct, nu in card.
Cardul este doar un instrument care acceaseaza contul bancar.

Daca te referi la CREDIT card, atunci este alta mancare de peste, fiindca contul paypal care nu are si un cont bancar fix, doar un credit card expirat va intra in stand by pana apare noul card si-l legi de contul paypa, ei ti-l verifica si procedura poate dura 1 saptamana intreaga.

| adryang78 a răspuns:

Poți, dar nu poți retrage bani până nu "legi" noul card la platforme. Cu Stripe n-am lucrat, dar la PayPal trebuie să faci din nou confirmarea aceea, să-ți retragă o sumă modică apoi să ți-o vireze înapoi și să introduci codul tranzacției, care apare pe extrasul de cont.
Asta, dacă vorbim strict de card. Dacă ai și contul bancar înscris pe platformă, poți retrage bani de pe platformă în cont.