| danielagalati a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cand voi fii mare imi doresc sa devin profesor de matematica, insa nu stiu cum asi putea.Ma refer la pasii care trebuie sa-i respect. Gen -Liceu-Facultatea etc.
Dau fundita happy VA MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| ParadiseCaroline a răspuns:

Sunt la facultatea de matematica-informatica si am facut liceul de profil (nu conteaza ce liceu faci atata timp cat vei lua bacul si te vei incadra in grila de inscrieri sau vei trece examenul de admitere-asta depinde de facultate-intr-adevar iti va fi cu mult mai usor sa faci o facultate de matematica avand bazele la tine alfel iti va fi greu si nu vei face fata). Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca vrei, faci liceul pedagogic, apoi facultatea. Daca ai acest liceu, nu mai faci DPPD, daca nu, faci si DPPD. Dar cand vei fi mai mare vei intelege ca e o meserie grea, nimeni nu iti respecta efortul. Daca totusi vrei sa practici meseria asta, mergi in afara.

| StonemAlly a răspuns:

Asteapta intai sa vezi matematica de liceu si dupa poti sa te pronunti. Si mie mi-a placut foarte mult matematica pana la liceulaughing

| danielagalati explică:

Pai foarte simplu, daca imi place si ma pasioneaza laughing

| Skynettt a răspuns (pentru danielagalati):

Mda ai dreptatewinking oricum bafta