| Barladeanu_Otilia_1989 a întrebat:

Poate e cineva pe aici care stie.Am terminat arhitectura in vara, am o practica in Spania la o firma de arhitectura pe 3 luni si acum imi caut job in afara tarii...este cineva care a reusit performanta asta fara experienta de 2-3 ani? si daca da, cum a facut (firma de recutari sau depus individual cv-uri)?

2 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Nu sunt pe domeniu, dar iti recomand sa incerci cu cv-uri si firme de recrutari, in principal iti trebuie orice fel de experienta, ca sa pleci, asa ca ti-as recomanda sa accepti cam tot ce-ti pica.

Ai mai putea sa mergi freelancing, iar in functie de proiectele la care lucrezi, sa-ti faci portofoliu, care o sa atarne destul de greu la CV.

Spor si Sarbatori Fericite!

| neutrino a răspuns:

Am o verisoara care terminat acum 5 ani arhitectura, lucreaza in domeniu si tot nu a reusit sa-si gaseasca un job in afara, fiind refuzata din lipsa suficienta de vechime. Este adevarat ca in acest domeniu nu poti fi considerat "experimentat" daca nu ai macar 10 ani vechime la o firma de renume. Acum norocul mai depinde si de la o persoana la alta.