| Hota a întrebat:

Am terminat liceul. Vreau sa plec din tara! Ce sanse am sa gasesc un job:?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In Germania, sansa inseamna o minune picata din cer! --- fata de anul trecut, nemtii au "incuiat " piata muncii cu si mai multe restrictii. Te sfatuiesc sa te califici intr-o meserie in Ro, aceasta, inainte sa te gandesti la plecare --- nu de alta, dar meseria-i "bratara de aur " fara de care greu te vei descurca. Numai bine!

| bianca9422 a răspuns:

Bravo tie!
Sincere felicitari! Sa plece toti sa ramana Basescu singur cu fisa aia intelectuala!

ai toate sansele din lume
in alta tara se ofera toate posibilitatiile

parintii mei sunt plecati din tara, in Italia
am acolo prieteni care au plecat doar cu liceul terminat si sunt electricieni, sudori etc.
castiga intre 1500-2000 euro
daca esti serios salariul creste considerabil

baga-ti ceva-ul la toate agentiile posibile si vei fi angajat in cel mai scurt timp

sincere felicitari inca odatawinking

| MihaelaDart a răspuns:

Sincer vorbind, minime. Daca nu stii limba tarii respective ti se vor inchide usile in nas, daca stapanesti limba, macar la o terasa/taverna poti sa gasesti de lucru. Fie acum depinde ce doresti sa lucrezi. Nici in strainatate nu umbla cainii cu covrigi in coada! Ti-o vorbesc din propria experienta. Eu sunt locuitor de 1 an de zile in Grecia.

| DownAnima a răspuns:

Pai 0 termina o facultate altfel nu ai unde sa ajungi In alte tari... Inti trebuiesc studi superioare ca sa gasesti o slujba buna.dar si asa nu se prea gasesc mai bine FA ce ti-am zis Cu facultatea e destinul tau... vot sau fundita?:X

| gabriel1984 a răspuns:

Ai 0 sanse dabea se mai gaseste la oras de munca dar la tara...dar depinde unde la tara?

| Trefla a răspuns:

Nu prea ai sanse mai bine mai faci o facultate si dupa.