| dmn a întrebat:

Am trimis acum cateva zile niste bani unei cunostinte dintr-un alt oras, dar acesta nu mi-s spus adresa lui completa(doar strada si nr, lipsind bloc/scara/ap) si astfel am completat gresit madatul postal.
Stie cineva unde trebuie sa mearga conostinta mea pentru a ridica banii?, am citi pe siteul postei ca banii raman la dispozitia destinatarului 10 zile, dar unde?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La oficiul postal de care apartine strada respectiva(daca sunt mai multe oficii postale in orasul respectiv). Numai bine!

| dmn explică:

Ms pentru raspuns, dar pe site scrie ca banii ajung in 2, maxim 5 zile, astazi sunt 5 zile lucratoare de cand am depus, dar banii nu au ajuns...