| Georg13 a întrebat:

Am un card la BRD si as vrea sa pun bani deoparte pe el. Exista riscul ca la final sa ma trezesc cu mai putini bani decat am pus eu? Adica sa imi ia comisioane sau ceva in genul asta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In functie de tipul de card/cont pe care ti la i facut ti se vor lua si comisioane. BRD si BCR sunt bancile cu cele mai mari comisioane asa ca citeste cu atentie contractul si vezi

| K0sti a răspuns:

Orice banca ia comisioane si dobanzi, din aia traiesc!

| AutumnDay a răspuns:

Toate bancile iau comisioane. Insa fereste-te de BRD. La BRD au taxe pana si de retragere de 90bani, taxe enorme la transferuri. Daca vrei sa faci un transfer online nu poti decat in conditiile in care mergi la banca, iti introduc ei in cont numele persoanei si contul si abia apoi, daca vrei tu sa ii transferi prin internet banking, mergi acasa si faci tranzactia. Daca primesti bani prin tranfer bancar iti mai iau 5 lei comision. Ca sa inchizi contul, la fel, te costa ceva.
Recomand ING sau BT. Deschidere gratuita, inchidere gratuita, comisioane acceptabile.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Nu exisistă banci fără a percepe comisioane! De aceea avem foarte multe bănci străine în țară! Comisioanele sunt importante pentru o bancă, pentru stimularea activității în sistem propriu! Grijă mare la ce bancă faci cardul! Se pot hrănii din depozitul tău!