| Floricica2829429 a întrebat:

Am un prieten care este din Iași, ce meserie poate sa urmeze după ce termin liceul tehnologic Petru Poni din Iași?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice gasesti dispoibil in orasul lui si care-i cere doar diploma de BAC.

| ReddY25 a răspuns:

Ce vrea el

| Mindfulness a răspuns:

McDonald's, KFC,lucrător comercial, operator in producție sa lucreze prin depozite, operator Cell Center, vânzător fast food etc. Cu liceul nu prea mai faci nimic în ziua de azi, nu te diferențiezi cu nimic față de unul cu 8 clase! Poate să facă cursuri de frizer, ospătar, recepționer hotel, maseur și multe altele.

| alinairimia20 a răspuns:

Orice meserie care cere diploma de BAC. Poate sa faca si voluntariat pentru a se diferentia de ceilalti!