| anonim_4396 a întrebat:

Am un proiect de facut si as vrea sa stiu parerea voastra: credeti ca urmatoarea afacere ar putea fi de succes sau ar fi costurile de productie peste profit?

Intai cumperi din depozite/targ/oriunde e foarte ieftin tricouri, maieuri, pantaloni si alte obiecte vestimentare. Eventual sa fie simple, fara nimic pe ele. Optional, o masinarie de facut imprimeuri. Daca nu, foarfeci, patent, masina de cusut, material de la mercerie si altele pe care mai toata lumea le are prin casa sau pot fi imprumutate de la bunica.
Dupa, faci un imprimeu, tai, decorezi materialul, ii faci un design handmade in orice fel care poate face produsul sa arate bine in final.
In final, le vinzi.

Cum ar fi?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Naspa si in curand iti va trece cheful sa mai faci astfel de afaceri experimentale. Neglijezi esentialul: nu-i greu sa produci ceva, de calitate sau nu, ci sa vinzi eficient produsul muncii tale!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand este afacerea ta lucrurile functioneaza diferit.
Pe hartie nu are niciun farmec.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esec total, mai ales ca am inceput sa umblu si in pielea goala.
O idee buna de afaceri ar fi sa-i iei baticul bunicii si sa-i pui ilustratii tribale, iar ele debordand o atitudine de libertate al parului grizonat cu paduchi, si-ar face schimb de baticuri prin parc, autobuze.Adica te invit sa creezi un curent printre otogenar.
Daca ai succes cred ca ma spanzur de un trepied foto.
Hai, mergi si fa bani!

| MissADEEL a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate ca ma pricep astfel incat sa nu ajungi sa il carpesti la a doua purtare, cum ar fi?

| anonim_4396 explică (pentru MissADEEL):

Priceperea ta nu are de a face cu calitatea materialului.Tu doar il cumperi, asa ai zis si apoi pui imprimeuri, ii mai faci ceva modificari.
Ok, pentru mine nu-i o afacere de succes.Nu ai produsul brut la un pret bun si asta te trage inapoi.
Nu ma intereseaza cat tine, important e sa transmita ceva...
Singurii pe care ii schimb o data cu jeansii de pe mine sunt chilotii, deci...ai pierdut un potential client.

| Pardelian a răspuns:

In sua s-ar vinde f bine din pacate la noi publicul nu prea apreciaza produsele hand made. in fine incearca daca esti intr-un oras mare-peste 200 000 de locuitori si gasesti ai un vad bun pentru comercializarea produselor