| AvalohAlyn a întrebat:

Am un vis practic irealizabil sau cu șanse foarte mici sa se realizeze vreodată și vreau să îl împărtășesc aici cu voi sa îmi ziceți cum este ideea pentru curiozitatea mea și atât nu pentru altceva.Deci as vrea sa devin miliardar sau milionar pentru că sa înființez un lanț de clinici medicale (mai ales că sunt și pasionat de medicina printre altele)pe care sa le numesc Alinborger Health Charitable Clinic /Alinborg Health Charitable Clinic și să fie pentru oamenii săraci care sa se consulte și să se trateze la acele clinici in mod gratuit și chiar daca eu nu as face niciun profit macar știu că am lăsat ceva bun in urma după ce mor. Evident mi-aș pastra și bani pentru mine pentru supraviețuirea de zi cu zi.Stiti eu sunt un tip idealist, visător dar chiar nu mi-aș dori daca as avea bani multi lux, vile, avioane, mașini luxoase și vacante extravagante as vrea doar sa las ceva in urma mea bun și să pot să fiu și eu sănătos și să mă bucur de viață dar în mod creștinește și să administreze acel proiect cu clinicile. Oricum ce spun eu e un ideal măreț și indepartat, un vis irealizabil, știu că vorbesc din povesti dar vreau sa va întreb pe voi cum vi se pare aceasta idee a mea? Așa că chestie.Ar fi frumos dar aproape imposibil știu.
PS:M-aș mulțumi și cu o singura clinica locală daca as putea strânge obține acei bani sa zicem.
Deci cum vi se pare aceasta idee, ideal, vis al meu?
Ce șanse de realizare are și cum aș putea vreodată după voi cei care va pricepeti la afaceri sau economie/administrare /management etc să îl transform in realitate ipotetic și idealist vorbind? Va întreb doar așa de curiozitate că știu că niciodată nu se va întâmpla asta cel mai și cel mai probabil.