| Bararu_Mihai_1995 a întrebat:

Am vrut sa plec de la firma, am anuntat patronul cu o saptamana inainte ca plec, dupa ce am incheiat ultima saptamana de munca, nu a vrut sa imi dea banii, mi-a spus ca sa ma duc la el la secretariat luni sa semnez toate actele si imi trimite lichidarea prin posta! Intrebarea e: asta e teapa cu banii? Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In asemenea cazuri, de regula, suma cuvenita se da la lichidare si sa nu semnezi ca ai primit banii decat dupa ce-i primesti.

| anonimg a răspuns:

Sfatul meu este să te duci la ITM și să spui problema acolo la un ghișeu de informații. Vei fi scutit de multe neplăceri dacă vei cere sfatul specialiștilor de acolo.

| Donsavas a răspuns:

Ii spui telefonic ca tu ai nevoie de acei bani si in cel mai rau caz, apelezi la justiție. Te descurci ca nu e complicat. Poliția te poate ajuta asa ca va o sesizare întâi acolo.