| andreyyy223 a întrebat:

Are cineva idee cum pot lua un credit in Romania fara un venit declarat? detin un pfa daca ar ajuta la ceva

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu poti lua nici un credit bancar fara servici permanent unde poti aduce dovada ca ai muncit minim 6 luni.
Atata vreme cat nu poti dovedii ca ai cum sa platesti ratele creditului, nici o banca din lume nu-ti va da credite.
Imprumuta bani de la parinti, bunici, rude sau prieteni, daca ai mare nevoie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si pfa ala nu are venit?
daca nu ai niciun venit declarat pe pfa nu iei credit.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai teoretic vorbind, ar trebui sa le explici celor de la banca ca tu esti prestator de servicii si ca tu castigi bani destul de multi incat sa-ti permiti creditul. Banca respectiva ar trebui sa-ti spuna exact ce documentatie sa aduci.

Daca in realitate nu castigi un venit stabil din pfa-ul tau, atunci acel pfa e egal cu 0 in fata bancii.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu cred.

| KovacsB a răspuns:

Ai nevoie de un miracol.

| Xena20 a răspuns:

Fără un venit declarat nu îți dă nimeni niciun credit

| CalinaXandra a răspuns:

Nu se poate.

| dusmanul86 a răspuns:

Daca aveți venit din pfa se poate face credit.