| ghidusa a întrebat:

As dori sa stiu - al 13-lea salariu se impoziteaza impreuna cu salariul sau separat?

Răspuns Câştigător
| florina_9797 a răspuns:

Al 13 salariu se impoziteaza separat

3 răspunsuri:
| mihalitza a răspuns:

Se impoziteaza separat, insa calculul marimii salariului este putin mai alambicat, ar putea sa te induca in eroare faptul ca este mai mic decit salariul actual...

| tangrom a răspuns:

In unitatea unde lucrez eu se aduna la salariu si se impoziteaza la un loc. marimea celui de-al 13-lea salariu e aprox 75% din salariul de baza. sper sa-ti fie de folos raspunsul

| sefu01 a răspuns:

Separat