| LittleZyzy a întrebat:

As dori sa stiu ca ce ma pot angaja dupa ce o sa termin facultatea de finante si banci, si care ar fi cel mai convenabil job pentru mine.

Răspuns Câştigător
| cribus a răspuns:

Nu poate nimeni hotara pentru tine! tu stii cei mai bine pentru tine!

3 răspunsuri:
| sorinalaura a răspuns:

Pai cred ca in sectorul financiar bancar e greu de patruns, dar merita sa incerci, nu te astepta la minuni, conditiile sunt aspre la inceput si nu prea pun pret pe studii decat ca si diploma, de obicei ei fac un training intern, iar targetele sunt groaznice si iti motiveaza salariul...stiu din proprie experienta pentru ca lucrez in acest domeniu

| username_7558 a răspuns:

Din păcate, mai sunt o mulţime de alte fete (sper că eşti fată, cu userul ăla.) care termină ASE-ul şi nu au idee ce vor face după. Dacă e vorba de o facultate mai proastă ca ASE-ul, ia-ţi gândul de la o slujbă decentă.
Am cunoştinţe care au ajuns directori financiari sau ofiţer de credite la mari banci din ţară, dar ei au învăţat de-au rupt şi au o mulţime de alte premii şi atestări.

Janina
| Janina a răspuns:

Şanse de viitor :

* ofiţer de credite;
* referent financiar;
* manager financiar.

Prin activitatea didactică, ştiinţifică şi practică, programul de studii Finanţe şi Bănci urmăreşte să asigure studenţilor o temeinică pregătire în domeniul financiar-bancar, permiţându-le, ca la terminarea studiilor, să ocupe un loc de muncă într-o instituţie bancară sau în cadrul administraţiei financiare, fapt realizat prin intermediul disciplinelor cu caracter economic şi a practicii de specialitate. happy

bafta