| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu pas cu pas cum as putea sa vind icoane pictate pe lemn si obiecte decorative traditionale in america pe internet. un raspuns mai amanuntit mi-ar fi de mare ajutor.trebuie sa i-mi deschid un cont se face plata la livrare cum se posteaza pe internet pe ce sait. Chesti de genu asta.Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

In primul rand, nu inteleg de ce vrei sa vinzi neaparat in America. Pentru tine a ramas in continuare tara tuturor posibilitatilor? Cu ce te-ar deranja daca lucrarile tale ar fi cumparate de oameni din Australia, sau Japonia? Daca tot esti hotarat sa incerci pe internet, atunci adresabilitatea este una foarte mare, practic pentru oricine, din orice colt al lumii. Concret, este vorba despre ce cheltuieli esti dispus sa suporti. Dupa mine, varianta cea mai buna este sa-ti faci un site, tradus in mai multe limbi de circulatie, pe care sa ai un modul de plati securizate online. Dar asta costa ceva. Si nu uita, cheltuielile de promovare a site-ului. Daca nu esti in motoarele de cautare, este ca si cum nu ai exista. Altfel, poti sa-ti inscrii anunturi, eventual cu fotografii ale produselor, pe numeroase site-uri de anunturi. Unele chiar sunt gratuite. Dar nu-ti recomand sa ai un nivel de asteptare foarte ridicat! Ceea ce este MOKA, nu poate sa-ti dea rezultate uimitoare. Bafta!

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Poi da dar mai bine ar fi sa astepti sa treaca criza ca no sa prea cumpere lumea in timpul astabig grin

| silvio a răspuns:

Le poti vinde pe eBay.com. trebuie sa-ti faci si un cont pe PayPal unde clientii tai vor plati.
nu e rau daca iti faci si un site in care sa iti prezinti produsele. iti recomand pentru asta www.webs.com unde iti faci foarte usor un site gratuit.
mult succes!

| Foca_4528 a răspuns:

Cauta pe google poate gasesti ceva, nu stiu chiar nu stiuthinking SUCCES

| Beatrice_6624 a răspuns:

Iti trebuie un act doveditor ca tu esti autorul si nu prea cred ca ai putea vinde in america.