| Membru112 a întrebat:

As vrea sa imi deschid un card de debit master card se poate si online, as avea nevoie de tranzatie online, cum ar fi mai bine?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu cartea de identitate la o banca. Iti recomand Banca t
Transilvania.

| CristiB93 a răspuns:

Ai nevoie de Visa sau Mastercard, doar astea doua sunt valabile pentru orice tranzactie online de oriunde dar trebuie sa ai macar 18 ani.

| eaglewatch01 a răspuns:

Deci,nu stiu daca poti sa faci un card, on line, astea se fac la banca ptr.ca presupune un contract cu date, acorduri si toate cele. Daca ai 18 ani, orice card Visa, Master sau Maestro sant acceptate la tranzactii online, acum depinde si unde vrei sa tranzactionezi si ce vrei sa cumperi...Ti-as recomanda sa-ti faci un abonament Internet bancking(4 euro pe luna)ca sa fii mai sigur ca tranzactiile tale vor fi securizate.Eu asa am facut si nu ma plang, deocamdata.

| DanyArtist a răspuns:

Trebuie intai sa mergi la banca, dar putine banci iti da facilitatea de a administra contul online daca nu ai o varsta si o suma anume, insa tranzactii de cumparare se pot face online cu orice card, insa pentru tranzactii online recomand visa, poti cumpara de oriunde, trebuie sa mergi la banca sa il faci