| Membru0 a întrebat:

As vrea sa-mi fac un cont in banca, si m-ar interesa daca stie cineva bancile care ofera dobanda mai mare si care este suma minima pe care poti sa o depui. Va multumesc

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Daca nu ai sume foarte mari nu te uita dupa dobanda, 5% pe an impozabila chiar nu se simte la cateva (zeci de) milioane.
Uita-te la comisioane mici, la conditii de retragere facile, posibilitatea adiministrarii online sa scapi de cozi, chestii de genul.
Eu unul am ING de cativa ani buni si sunt foarte multumit.
Bafta

| AgathaRo a răspuns:

2 tipuri de cont exista : Cont curent are dobanda mica iar dobanda se plateste la semestru 3 sau 4 luni
Iar exista cont de depozit acolo sunt dobanzi mai mari dar nu poti scoate bani pe o perioada destul de lunga.