| vreaubebe a întrebat:

As vrea sa va mai intreb daca imi deschid un magazin in abrud-alba si am domiciliul in sibiu unde trebuie sa merg la registrul comertului pentru a infiinta srl la alba sau la sibiu? multumesc mult

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca o sa ai magazinul in jud.Alba cel mai bine este sa infiintezi acolo firma. Se poate sa o infiintezi si in Sibiu dar va trebui sa inscrii magazinul si in Alba. Depinde si unde vrei sa stabilesti sediul firmei, acolo va trebui sa o inregistrezi. Numai bine!

| lastOne a răspuns:

Cel mai de preferat ar fi in alba. daca o deschizi la sibiu o sa trebuiasca sa inregistrezi punct de lucru in alba