| Laurentziu1234 a întrebat:

Aveți idee cum aș putea face bani online? Îmi asum că o să dureze mult timp și nu voi putea face bani peste noapte dar vreau sa scap de saracie. Vreau să fac orice online

29 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca isi asumi ca dureaza si ca trebuie sa muncesti... programare.

| sierra1 a răspuns:

După cum pui problema " Vreau să fac orice online" te văd doar la capătul unei camere web...

| Celcestietot a răspuns:

Invata o limba straina si devino freelancer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Freelancer.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Aș recomanda creator de conținut pe YouTube dar trebuie să stai bine la capitolul : mod de prezentare, conversație, imaginație & idei și desigur editare video și buget/financiar (vei avea nevoie de o cameră video, în trepied, un program bun de editat... )

Și va dura puțin, chiar dacă ești bun la ceea ce faci! (Concurența este mare, deci va trebui să vii cu ceva cu care să iei prin surprindere ).

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Fa un curs de programare, nu am idee despre ce limbaje de programare vei invata, dar cel mai bine invata Python. Poti chiar si JavaScript
dar sa nu te astepti ca inveti peste noapte.

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Ce studii ai? ai facut o facultate?

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Pai daca te dai batut asa de usor chiar nu are rost sa mai ceri sfaturi.
atata timp cat tu nu vrei sa muncesti pentru ceva, nici nu meriti sa il ai

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Du-te in alta tara, vorbesc serios. Stiu ca nu e un viitor promitator in Romania deloc. Anglia, Olanda, Germania si nu numai.

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Unde e sclavism? sunt multe joburi in alte tari unde nu esti tratat si vazut drept un inferior
poti pleca chiar in canada...

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Fa-ti firma de resell, fa reclama la companii, site-uri, produse etc., te poti face si taximetrist, ospatar, lucreaza la shaormerii, fa-te vanzator la un magazin, angajeaza-te la o patiserie.
Sunt mai multe dar nu imi vin pe moment. Astea sunt cazuri in care te poti angaja numai cu bacul luat, cred.

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Bine, in afara de asta, nu poti face altceva din ce am enumerat?

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Si spune-mi tu mie, nu vrei sa te chinui pentru un ban dar vrei bani multi, nu? nu vrei sa mergi intr-o alta tara unde se plateste mai bine pentru ca iti e lene sa inveti o limba dar preferi aici printre romani, care isi bat joc unii de altii intr-o oarecare masura, nu?
daca ti-ai dori cu adevarat sa faci bani multi, ai realiza ca iti trebuie si multa munca totodata. Fa-te jandarm, nu-ti trebuie multe.

| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Mi-ai spus ca nu conteaza ce studii ai. pai atunci vrei sa inteleg ca ai 4 ani de facultate si 2 de masterat? normal ca nu o sa cred asta pentru ca am vazut de la inceput ca daca vrei sa lucrezi in ceva online si nu esti de acord sa faci un curs de IT inseamna ca:
1. ori nu esti apt sa te deplasezi, ori ti-e lene enorma
2. nu ai mintea antrenata si rabdarea necesara incat sa faci un curs de limbaj de programare (e ca si cum ai invata o limba, cum mi-a zis un prieten)
nu o lua in nume de rau, dar pana nu spui de ce esti capabil, ce studii ai, daca ai vreun talent, eu nu sunt capabil sa mai incerc sa te ajut
iti dau un sfat, scapa de lene daca exista in tine

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Asa o sa iti mearga, cu cerseala pe internet
eu sunt jeff bezos si o sa iti dau la panarama 1.000.000 € ca sa iti arat ca am bani
bakayaro konoyaro
scuza-ma ca iti spun dar esti un geniu si sigur o sa faci multi bani daca mai incerci
sa nu renunti

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Te simti bine cand adresezi injurii unui minor?
prima data am crezut ca esti troll, acum chiar cred ca esti pe bune

Răspuns utilizator avertizat
| DaFrateEuSunt a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Pacat ca am dat dovada de mai multa maturitate si inteligenta decat tine...(just saying laughing )