| Mariannnnnass a întrebat:

Bunã! În cât timp ajunge un card bancar în Germania?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Aha, acum vii de acasa!
Nu stiu cat de rapizi sunt cei care confectioneaza cardurile si nici cum functioneaza posta in Germania.
Pot sune doar in Australia, ca am primit noul card de curand, dupa ce-l anulasem pe celalalt, in doar 4 zile.

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

7 zile lucratoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu ce-l trimiti!
Daca folosesti un serviciu de curierat international precum DHL- ajunge in 24 de ore.
Daca-l trimiti cu posta normala, poate ajunge si in 2 saptamani, mai ales daca destinatia lui este undeva la tara.

| Mariannnnnass explică (pentru Violleta2022):

Se pare cã nu m-am înțeles cum trebuie, e şi vina mea cã nu m-am exprimat bine. Mã refeream la faptul cã stau în Germania şi am fost sã mi fac card şi aş dori sã ştiu în câte zile ajunge cardul acasã.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mariannnnnass):

Aha, acum vii de acasa!
Nu stiu cat de rapizi sunt cei care confectioneaza cardurile si nici cum functioneaza posta in Germania.
Pot sune doar in Australia, ca am primit noul card de curand, dupa ce-l anulasem pe celalalt, in doar 4 zile.

| Mariannnnnass explică:

Nu m-am exprima bine. Mã refeream la faptul ca stau în Germania şi am fost sã mi fac card şi aş dori sã ştiu în cate zile ajunge cardul acasa