| caracotev a întrebat:

a descoperit cineva vreo metoda ok de facut bani pe net online, serioasa?
mersi!

9 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Sigur ca da : Mark Zuckerberg (Facebook), Biz Stone (Twitter), Jerry Young & David Filo (Yahoo!) de ex, au facut bani seriosi din afacerile cu net-ul laughing

| gfy a răspuns:

Daca s-ar face asa usor bani din Adsense, am fi toti bogati. Nu mai aberati aiurea. Luigi ce mai stie ceva, ca restul, pilaf. Scrie articole, din asa ceva se fac bani frumosi.

| akaa a răspuns:

Da. Ar fi una. Daca ai un site/blog ai putea sa iti pui reclame AdSense. Este bun. sper ca te-am ajutat. funda? big grin

| luigy21ro a răspuns:

Da.exista. " advertising ". si acum sa iti explic ce inseamna. Ai un site cu vizitatori multi pe el, iar tu incepi sa pui reclame pe acel site de la diferite firme de advertising, exemplu google adsense, clicksor si sunt multe altele care platesc, apoi exista parteneriate, banner exchange : exemplu eu am un site cu PR 5 iar tu ai un site cu PR 0 "PR= Page Rank", iar tu vrei sa iti promovezi site-ul tau printr-un banner pus la mine pe site, imi platesti iar eu iti postez bannerul site-ului tau intr-un loc vizibil. Iar acum sa iti fac si exemplu de castig, presupunem ca ai un site cu 5000 vizitatori unici pe zi, din care 100 da click pe bannerele de la google adsense, fiecare click te poate plati intre 0, 05 - 1 E media este undeva la 0.30 centi/click, la 100vizitatori x 0.30 centi = 30 E/zi in 30 zile x 30E = 900 E/luna castig. Deci intr-un final pentru intrebarea ta exista si metode de castig pe netwinking. Astept o funda big grin

| DinPlictisealaMaiFacemCevaNou a răspuns:

Da este si e chiar eficienta dar tebuie sa depui si tu putin efort psihic ce iti recomand eu Google AdSense nu te vei imbogati in scurt timp dar vei fi satisfacut parerea mea Ceva de genu fac si eu dar e putin mai mult complicat

| Alpha13 a răspuns:

Bine ca esti tu destept tare ma Bogdane laughing)
Cat despre ce a spus luigy, la 5k vizitatori unici pe zi se fac mult mai multi bani...dar pana ajungi la acest nr de vizualizari. unici! ai nevoie de mult timp(depinde de informatia de pe site).iar noktambul,,,a prezentat modalitati super de a face bani, doar asa au inceput astea, doar ca mentalitatea unora nu le permite sa creada ca pot face atat de multi bani.
Metode.
1.Blogging.Includem Adsense+Publicitate(reclame+bannere)
2.PTC.Daca ai strategii scoti destul de repede banii.
3.Proiecte online.cum este 99desing.com,lucrezi pentru altii.
4.Free lancer.Sunt destule site-uri care sa te platesc pentru microjoburi, dar de obicei sunt aglomerate (amazon mechanical turk, free lancer)

Imediat ce incepe vacanta vreau sa infiintez un club de PTC-uri.Va fi un proiect destul de bine pus la pct. Vrei sa te inscriiDa-mi msg, si iti las ID meu happy

| BiancaMih a răspuns:

Poti castiga usor si constant bani facand ceea ce iti place cu www.pfinance.ro (microjoburi)
Daca ai o pasiune si iti place sa faci ceva anume poti castiga bani cu asta.
1. Iti faci cont gratis
2. Adaugi ceea ce vrei sa faci pentru o anumita suma
3. Foarte important: cat ceri pentru serviciile oferite atat vei primi - Nu se percepe nici un comision pana in Martie!

Este un mod sigurdeoarece esti platit de cineva interesat de ceea ce faci si te apuci de treaba doar daca se confirma plata!
Pagina este la inceput ceea ce este in avantajul vostru sa vi se afiseze anunturile primele!

| zuzuboy91 a răspuns:

Stiu o idee interesanta a unui roman. Orice stii sa faci, online sau offline poti sa postezi aici si cine cauta asa ceva te va gasi.
Intra pe ponturitari.ro si o sa vezi despre ce e vorba.

| puiu1970 a răspuns:

Am pentru tine doua programe foarte eficiente, de pe urma carora poti face sute de $ saptamanal !

http://bani.rosites.net/index.php?rid=puiu
http://www.thefortune.info/index.php?ref=puiu

Eu iti doresc succes si te astept ca si tu sa faci Bani Adevarati pe Internet!
Succes!
Pompiliu Stoica