| Heartless a întrebat:

Buna all, am 14 ani si as vrea sa-mi gasesc un job real.Pe net nu am gasit anunturi cu joburi in realitate pentru varsta mea, v-as ruga pe voi daca nu stiti vreun site cu date de contact pentru un loc de munca in Arad sau daca nu stiti pe cineva.Accept ori ce fel de slujba in limita bunului simt.Sau daca stiti jobu-ri pe net in afara de Ladys, Oriflame si Avon.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
In primul rand in Romania legal nu se poate munci pana la varsta de 15 ani, si atunci doar cu acordul scris al parintilor (sau reprezentantilor legali).
In al doilea rand pune-te in locul angajatorului, pentru ce ai anagaja un copil cand poti angaja mai trecut prin viata si mai responsabil, eventual si cu oarece studii.
Sincer eu zic sa incerci ceva online daca ai talente in grafica, programare sau mai stiu eu ce, dar din nou, la 14 ani e greu sa prezinti credibilitate.
Oriflame sI Avon mi-s par singurele solutii ok daca ai prietene care pot cumpara produsele.
Imi pare rau sa te descurajez.
Succes

8 răspunsuri:
| alonet a răspuns:

Cauta sa faci chesti genu cercei batari sau lucruri marunte ce sunt ieftine si se cumpara bine, incepe cu preturi mici pentru clientela si apoi urca incet, faci bani de cheltuiala si mai poti avea grija de copii de clasele 1-4 la teme sau hai ai grija de ei, vorbeste cu invatatoarele din scoala ta ca precis cunosc parinti super ocupati de care nu se ocupa nimeni, ca idee prezinta atu sa fi o fata decenta buna a invatatura si fara exagerari oricare ar fi domeniu acela

| haiZI a răspuns:

As avea eu ceva dar trebuie sa mai cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.cautabona.ro selectezi localitatea ta in partea dreapta a ecranului si cauti, daca nu e nimic pe moment trebuie sa revii cu cautarea zilnic
ai putea sa lucrezi pentru bani de buzunar, facand cumparaturi pentru vecinii tai, dar sa fie si parintii de acord

| Heartless explică:

Am spus ca nu caut in gen Lady's..Vad ca nu toti pot pricepe.

| Heartless explică:

Dar am specificat ca nu vreau asa ceva, atat de proasta esti?

| spiridus_2093 a răspuns:

Nu cred ca la 14 ani te angajeaza cineva, da u nu faci sc?-? daca da nu te lasa de ea fa-o ca ai timp dup 18 anisad:*>big grin

| quantex a răspuns:

Baga id meu samp_900 pentru mai multe detalii

| quantex a răspuns:

Baga id samp_900 pentru mai multe detalii