| Vicky1999 a întrebat:

Buna,am 12 ani si la inaltime sunt un pic cam josuta 1.46, cum credeti unde ma pot angaja vara aceasta la lucru? Vreau sa am si eu banii mei de buzunar. FUNDA

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

La 12 ani nu te angajeaza nimeni deoarece ai o varsta pre mica, pe la 14 ani poti sa te gandesti la o slujba gen reprezentant avon, oriflame dar in rest esti prea mica la varsta, dar ai alocatia care e 40 de lei( stiu ca e o mizerie de alocatie dar traim in Romania din pacate), si oricum la 12 ani nu trebuie sa iti bati tu capul cu a te angaja undeva stiu ca e naspa sa depinzi de parintii si sa fi intretinut dar toti suntem pana la o varsta pe bai parintilor( cum zicea Ernest si se referea la varsta de 18 ani).

| Annie2498 a răspuns (pentru KellyGreen):

Da`mi te rog frumos nistee exemple de slujbe pe care le poti avea de la 14 ani. exceptand reprezentant avon sau oriflame.

1 răspuns: