| erichlemny a întrebat:

Buna
am 13 ani si am nevoie de 300 de lei
nu am mers cu colindatul pentru ca. mi se pare. plictisitor
de alocatie si cerut bani de la parinti nu-mi ajunge

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Daca ti-a fost lene sa mergi cu colindul (eu abia asteptam cand eram de varsta ta), nu prea ai ce sa faci ca sa obtii acei bani. Cere la rude.

| RoyDupuis a răspuns:

Ti s-o fi parand plictisitor, dar asta era cea mai buna "afacere" (daca tot vrei sa faci bani). Nepotelul meu in 3 ore a facut 110 lei + o sacosa de dulciuri, una de fructe si alta de sucuri, cozonaci si alte alea... happy
Poate la anul n-o sa ti se mai para plictisitor! happy E adevarat, trebuie sa colinzi "cu cap"!

| LePotato a răspuns:

Nu cred ca ai ce face la varsta ta laughing

Colindatul e cea mai buna optiune tongue

| FlorinCiokan a răspuns:

Daca ti se pare plictisitor o metoda usoara nu exista ceva si mai usor prin care sa faci bani.Du-te de revelion la colindat. Daca te chinui un pic sa strabati si vreun sat apropiat daca ai poti face 300 lei. nu e imposibil.

| maradi3 a răspuns:

O carte de gramatica e mult mai ieftina de 300 lei! E tot ce ai nevoie in momentul de fata! Si-ti va fi de folos si-n viitor dac-ai pricepe ceva!

| Nitunitu a răspuns:

Poti sa iti iei parinti de mana si sa mergi la casting la reclame. Sunt tot felul de reclame la dero, la sampoane, iaurturi, dulciuri si altele...

Daca esti selectat si faci reclama castigi bani de pe urma reclamei si daca iti place sa fi in centrul atentiei in viitor poti deveni ceva in media.

Prezentator meteo sau prezentator stiri, reporter, etc...

| AleXzpm a răspuns:

E un site pe deep web unde poti sa iti dai un rinichi. pm pentru link happy jk ***`s not real

Pe site-ul www.microjoburi.ro poti sa prestezi un serviciu pentru bani. Eu am zis ca fac prezentari powerpoint pentru 25 de lei. In doar doua zile mi-a cerut cineva ajutorul si pana la urma am primit TREI ZECI de lei. Si asta tot la 13 ani.