| ykwty a întrebat:

Bună, am 17 ani și vreau sa depun bani pe cardul meu. Max 200 de lei. Cardul este la BCR? Întrebările sunt: Am voie? Dacă da, ce acte îmi trebuie/trebuie să plătesc un comision?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Ai voie, Iti trebuie Cartea de Identitate si nu platesti comision.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cont bancar la 17 ani? Posibil ai pentru alocatie/bursa de liceu ma gandesc, si in legatura cu acel comision, pentru depunerea in contul propriu ar fi logic sa fie 0, mai ales pentru pachetele elev/student.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandru0995 a răspuns:

Iei cardul te duci la banca iei si buletinul, te duci la ghiseu si ii spui k vrei sa bagi 200 de lei pe cardul tau, iti cere buletinul ca te are in baza de date, ii dai banii apoi iti intra imediat pe card dai o semnatura si atat bafta deci iti trebuie buletinul si cardul, sper ca am fost de folos

| Andersann a răspuns:

Daca deja detii un card personal singurul lucru pe care trebuie sa il faci este sa te duci la banca (BCR ) si sa te duci la ghiseu sa le spui ca doresti sa depui o suma de bani pe card, ele iti vor cere CNP ul posesorului cardului, nu ai nevoie de niciun act si nici nu vei plati comision.