| anonim_4396 a întrebat:

Am achiziționat o rochie tiroleza online, dar am constatat că mărimea nu mi se potriveste, motiv pentru care as vrea s-o vand.
Cu ce pret ar trebui s-o vand, având în vedere că pretul initial a fost 600 de lei și am purtat-o o singură dată?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu 400 incearca pe olx si daca nu se vinde mai scazi la pret, nimeni nu o sa i ti dea banii cu care ai cumpărat o, de ce nu o dai inapoi? Sa i ti dea ei banii ca este vorba de 600 lei nu de 50 lei, acum vinzarile pe olx merg prost, oamenii nu au bani, majoritatea sunt la mare, si daca o vinzi va fi prin preajma sarbatorilor daca situatia va permite sa se faca petreceri de anul nou. Tu ai gresit, nu comanzi haine de pe internet fara probă, hainele si pantofii se cumpără numai după ce le faci probă, ca altfel riști sa nu le poti purta si dai niste bani degeaba, acum tu la afacerea cu rochia pierzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O poţi vinde cu 500 de lei sau la jumătate de preţ.