| sergiutaker a întrebat:

Am cumparat o tableta de la Selgros care a functionat doar o luna.Am fost la ei cu tableta ca sa o trimita la reparat numai ca ei mi-au spus ca softul nu este in garantie si ca ei nu o pot repara.Acum problema e ca nici banii nu vor sa mii dea inapoi.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Dennisz a răspuns:

Daca ai garantia si bonul, sau macar garantia.(presupun ca ai o garantie, nu?), mergi la OPC.
Ei primesc o instiintare, se va face ancheta, etc., apoi se va definitva situatia in favoarea ta.(asta in cazul in care tot ceea ce ai spus mai sus este adevarat 100%)

| sebastyanSEBI a răspuns:

Din cate stiu daca faci update la sistemul de operare pierzi garantia..bft