| Mihaa22 a întrebat:

Buna
Am facut acum acum 2 luni un credit la un ifn. N am mai platit sa fiu sincera ca am avut alte priorități dar as vrea sa platesc doar ca sunt curioasa daca sunt in biroul de credite si desi am cautat apar fără rezultate recente. Pe site ul lor oficial zic, desi prin mesaj ifn ul respectiv mi-a trimis mesaj cu "evita raportarea in biroul de credite" etc. Cum aflu daca chiar sunt sau nu in biroul de credite?

2 răspunsuri:
| TimberWolf a răspuns:

Sfat, mergi, platesti datoria si aia e, pe viitor s-ar putea sa uiti de imprumut si sa ai nevoie de altul si surpriza, nu mai poti lua deoarece esti rau platnica!

| Mihaa22 explică (pentru TimberWolf):

Nu oricine isi permite sa plătească toata suma deodată. Plus ca dupa ce achiti datoria poti face cerere catre ei sa te scoata din biroul de credite (stiu sigur pentru ca asa a facut cineva cunoscut, azi n a putut sa isi faca credit pentru ca era in birou, a sunat, peste 5 zile a reusit sa obtina). Am vrut doar sa stiu cum aflu.