| Lorena6879 a întrebat:

Buna,am făcut un împrumut pe 5 ani de zile și am platit 10 luni, suma e destul de mare și aș vrea să lungesc și m-am gândit la un lucru, se poate modifica contractul cu suma rămasă pe perioada de 5 ani astfel să-mi scadă suma de plata lunar?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca si banca este de acord, doar aceasta iti poate spune daca se poate sau nu, asa ca adreseaza-te bancii de la care ai imprumutat.

| Lorena6879 explică (pentru Ioandelasal):

O sa merg dar voiam să mă interesez pentru că eu singura m-am gândit la asta și da
Ms de răspuns!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti face oricand o refinantare.

| johnnny123 a răspuns:

În pricipiu banca nu are decât de câștigat din asta. Cu cât întinzi plata pe mai mulți ani, cu atât mai multă dobândă vei plăti.

| ioana748 a răspuns:

Probabil ca te gandesti la o refinanțare.
Cred ca ai putea sa faci.
Bafta,

| Lorena6879 explică:

Scz pentru greșelile din text(sunt obosită am venit de la muncă) :*

| Cavaler001 a răspuns:

Poți. Mergi la BT și la CEC pentru că ai dobânzi ok sau la un broker de creditewinking
Bafta.