| etiananita12 a întrebat:

Buna! Am invatat recent cum sa fac codite colorate, iar vara asta am planificat o excursie in Vama Veche. Acolo stiu ca lumea face asemenea codite la un tarif de 20-40 lei. Iti trebuie un anume permis pentru a deschide o altfel de afacere? Stiu ca prin Vama nu prea conteaza lucrurile astea, dar as vrea sa pot face asta si cand nu sunt in Vama, de aceea as vrea sa stiu happy
Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti iei autorizatie de PFA (persoana fizica autorizata).

| alina2k18 a răspuns:

Tu banuiesc ca vrei sa faci codite asa pe plaja gen cum fac aia masaj.
Afacere cu 20 lei impletitul laughing pai te omoara autorizatiile, taxele laughing nici cel mai corect om nu s-ar complica laughing
Mergi si tu pe burta ca nu se ia nimeni de tine ca faci codite pe 20 de lei.

| Yaesmin a răspuns:

De ciclu

| MistarGoGu a răspuns:

Cod CAEN 9602 - Coafura si alte activități de infrumusetare

Această clasă include:

activități de spălare a părului, aranjare și tuns, coafat, vopsit, nuanțat, ondulat, îndreptat și activități similare, pentru bărbați și femei
bărbierit și aranjarea bărbii
masaj facial, manichiură și pedichiură, machiaj etc.

Un PFA sau Srl cu codul de activitate de mai sus daca pe viitor doresti sa te extinzi ca activitate!
Se pretează mai bine PFA ca are contabilitate mai simpla!
Solo.ro este o platforma digitală pentru constituire / administrare PFA-uri! Cu un abonament de 80 lei ai contabilitate asigurată! Ofera si domiciliere *( adresa / sediu ) daca nu vrei / nu poti pune acolo unde locuiesti!