| NagyBotond23 a întrebat:

Buna

As dori sa adaug in aplicatia Revolut un card extern ( un card din Cehia). Cum pot face asta?

Vreau sa transfer banii de pe cardul din Cehia pe Revolut, si am auzit ca pot sa adaug cardul in aplicatia Revolut si din aplicatie sa transfer banii de pe contul din Cehia pe contul Revolut.

Sau altfel cum pot sa imi transfer banii?

Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aplicatia Revolut este o aplicatie destinata transferurilor bancare pentru contul revolut, deci nu poti s aadaugi nici un lat card.
Cardul bancar din Cehia NU se poata atasa de nimic, doar poti plati cu el, daca ai bani pe el si daca acrdul ala este al tau, ca cele furate sunt deja urmarite d epolitia cibernetica.

Trasferul bancar este un alt tip de proces, in care poti trafersa bani de pe un card pe altul sau poti platii ladiversi furnizori.

| VENON a răspuns:

Pentru a adăuga un card extern (din Cehia) în aplicația Revolut și a transfera bani de pe acesta pe contul tău Revolut, urmează acești pași:
1. Deschide aplicația Revolut și conectează-te la contul tău.
2. Mergi la secțiunea „Accounts" (Conturi), apoi caută opțiunea „Add Money" (Adaugă bani).
3. Selectează „Add a Card" (Adaugă un card) sau o opțiune similară.
4. Introdu detaliile cardului tău din Cehia, inclusiv numărul cardului, data de expirare și codul CVV.
5. Confirmă adăugarea cardului. Revolut poate solicita o verificare printr-un cod trimis prin SMS sau o altă metodă de autentificare.
După ce ai adăugat cardul, poți transfera bani de pe contul din Cehia pe contul tău Revolut.

| VENON a răspuns (pentru VENON):

Alternative pentru transferul banilor:
Transfer bancar: Poți efectua un transfer bancar din contul tău din Cehia direct în contul tău Revolut folosind detaliile contului Revolut (IBAN). Acest lucru poate dura câteva zile, în funcție de banca ta.
Transfer de la card la cont Revolut: Odată ce cardul din Cehia este adăugat, poți face transferuri direct din aplicația Revolut.