| NoStress88 a întrebat:

As dori sa imi deschid impreuna cu un prieten o comunitate de gaming. Imi puteti oferi ceva informatii administrative, in principal legat de venituri? Trebuie sa cerem TVA iar veniturile se impoziteaza? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| palaghianu a răspuns:

Doamne de cate ai nevoie pana sa vorbesti de profit. Mai intai ai nevoie de investitii in domeniu (.ro) de preferat, platforma (wordpress de preferat) o tema custom care va costa destul la un designer, foarte mult continut, multe link-uri, multa optimizare, multi vizitatori.
Abia atunci nu o sa te intrebi daca se impoziteaza ci o sa te intrebi cum ai putea sa o monetizezi ca sa poti spune ca esti pe profit. http://sepoarta.info (chiar daca nu este comunitate). Am muncit aproape un an si abia daca sar de 250 vizitatori zilnici. Daca as pune reclame nu as castiga nici 20 E pe luna. Din afiliere castig cam 100-150 ron lunar din el si asta dupa un an de investitii si de munca.

2 răspunsuri:
| DrHouseAddicted a răspuns:

Mai intai deschide-o, e destul de greu sa scoti profit de pe o comunitate, crede-ma!

| Anonymous112 a răspuns:

Salut. Ca sa scoti profit de pe o comunitate trebuie sa ai multi useri. Ceea ce este foarte greu. Profitul il poti scoate daca dai grade pe bani. sau daca ai firma hosing. Funda?