| Tanamy a întrebat:

As dori sa intreb cum poti vinde desene grafice.Am inteles ca exista desene printabile. Sunt anumite site-uri sau trebuie sa iti faci tu un blog si cum ar functiona asta mai exact?

2 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Iti poti face un blog, de exemplu pe www.ucoz.ro (este gratuit) in care sa-ti expui lucrarile si eventual sa oferi si posibilitatea de a crea diferite desene pe baza de comanda.
Dar trebuie sa-ti si promovezi blog-ul, astfel incat sa ai si clienti, in timp.

| CLCQ a răspuns:

Cred ca cel mai bine incepi cu un blog, unde poti posta versiuni mai mici (mica rezolutie sau alb/negru) ale desenelor tale. Astea le poti vinde la marimi diferite, in functie de preferinta clientului. Din cate stiu cei care fac asta fac si desene "la comanda", pe o anumita tema data de client. Succes.