| Syrten a întrebat:

Buna!
As vrea sa imprumut o suma de bani pe o perioada de 2 ani la BT, am fost angajat aproximativ 2 ani in cadrul unei firma si mai apoi am avut pauza de aproximativ un an fiind preocupat cu studiile, in prezent fiind reangajat in cadrul aceleiasi firme ( incepand de luna trecuta ). Este posibil sa mi se acorde imprumutul daca am contract determinat pe 3 luni? Asa sunt criteriile de angajare mai nou. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dusmanul86 a răspuns:

Din pacate nu exista nici o banca care sa va dea un credit im aceste conditii.
Pentru a accesa un credit trebuie sa aveti ultimele 3 luni lucrate si contract pe nedeterminat.
Posibil sa gasiti la ceva IFN insa acolo dobanzile sunt foarte mari.
Nu cunosc exact condițiile la cei de la Revolut.Ar fi de incercat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o banca nu poate acorda imprumut bancar, daca nu ai lucrat in ultimile 6-12 luni si nu ai contract de munca permanent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Slabe sanse.