| Alis57 a întrebat:

Buna, as vrea sa ma angajez la Solo Fintech pe postul de contabil junior remote, păreri despre ei, ce salariu au, ce program?

2 răspunsuri:
| Anonimul151 a răspuns:

Este o firmă care se ocupă de contabilitatea simplă pentru firmele de tip PFA. Am auzit ca începând de anul asta vor face și pe SRL. Dar nu știu exact. Am zis câteva detalii, dar poate le știi deja.

Salariul nu îl poți afla atât de ușor din cauza că e confidențial, dar un contabil câștiga destul de bine lunar. Depinde de experiență. Dacă ești incepatoare/începător în domeniul contabilității, cel mai probabil ca vei avea un salariu mai mic.

Orele de program ori Fuller time, ori part time. Depinde cum angajează ei.

Un contabil în general câștiga pentru contabilitate pentru pfa cam 250 lei lunar ( asta de la o singura persoana la care îi face contabilitatea ), iar pentru srl în jur de 300 sau chiar peste.

Dar dacă are mai multe firme la care le gestionează contabilitatea și restul documentelor îți dai seama ca câștiga destul de ok.

Sunt contabili care fac chiar și la peste 5 -10 firme. Sau chiar mai mult. Dar deja aia sunt contabili experimentați, experti contabili.

La solo..., nu știu cum se calculează salariul. Cel mai probabil vei avea un salariu fix indiferent de nr de persoane cărora le faci contabilitatea.

Cel mai bine ar fi sa întrebi la ei, direct la departamentul care se ocupa de angajări și ei îți v-o spune toate detaliile de care tu ai nevoie.

Sper ca te am ajutat!

| siriusblack98 a răspuns:

Scrie si pe anuntul lor de pe eJobs ca salariul este cuprins intre 2000 si 3000 de lei pe respectiva pozitie. Ca si imagine despre companie, te poti uita pe undelucram.ro la recenzii de la angajati/fosti angajati.