| Alisèe a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum as putea sa imi promovez blogg-ul. Il am de o luna si e foarte greu sa faci cititori, cu toate ca articolele sunt coerente. Las si blogg-ul mai jos, poate vreo fata este interesata: http://anotimpuripastelate.wordpress.com. Este un articol despre produse cosmetice naturale si bio. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Dismally a răspuns:

Ai nevoie de SEO, cum spunea si suntserios happy Nu e greu sa il optimizezi putin si astfel sa atragi mai multi vizitatori.

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna, de curiozitate, de unde ai vrea sa apara cititorii? Tu cum descoperi un blog nou? Poti porni de aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci seo, seo seo si cand termini mai faci putin seo

| Alisèe explică:

CataC, eu de obicei descopar un blog nou intamplator, adica daca ma intereseaza ceva anume caut pe google si asa se intampla sa gasesc si un blog interesant. Sau eventual pe Facebook.

| CataC a răspuns (pentru Alisèe):

Bun, bravo happy

Asta asteptam de la tine. Acum gandeste-te ce ar trebui sa scrii ca sa poata fi gasit intamplator. Ce se cauta, cum faci sa fii pe prima pagina printre mii de rezultate, chestii de genul. happy

Ca princpiu dureaza cateva luni pana sa te bage Google serios in seama.

Mai departe, daca vrei sa faci bani iti trebuie un model de monetizare. Adsense nu te accepta cu asa ceva, publicitate directa nu e cazul ca n-ai trafic, ramane afilierea.

Documenteaza-te si spor la treaba!

Daca iti place ce faci gandeste-te si la un domeniu.ro, e vreo 100 de lei anual cu tot cu hosting.

Daca ai intrebari poti da un reply sau mesaj privat.

| Alisèe explică:

CataC, mersi pentru sfaturi. Nu stiam prea multe despre lucrurile astea, eu am incercat sa promovez cu o pagina de Facebook si am 200 de like, dar blogul are aproape 2 luni. Dupa un timp o sa ma gandesc si sa investesc mai mult in el, 100 de lei e o suma ok pentru un an. Momentan nu m-am gandit sa fac bani din el, pentru inceput mi-as dori sa stiu ca lumea citeste ce scriu.