| anonim_4396 a întrebat:

Cat este salariul mediu pe economie anul ăsta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mediu, sau minim? rolling on the floor
De la 1 ianuarie a "crescut" la 2230, salariul brut. În mână primești 1346 de lei, adică 279.40 EURO, o batjocură cu alte cuvinte.
Ca trebuie sa iti ia statul aproape 1000 de lei, ca na... altfel ei cum trăiesc?
Si contribui cu 5%, impozit pe venit, care se duce in visteria Uniunii Europene.
O mizerie, mi-e greu sa scriu toate astea.

| brokxy a răspuns (pentru anonim_4396):

Minim am vrut să spun LOL scuze laughing laughing
si CE?! CÂT?! Atunci nu mă mir că pleacă toată lumea in Anglia, Italia, Germania la muncă.

| anonim_4396 explică (pentru brokxy):

Nici pentru munca pe care o prestezi nu ești plătit decent, darămite sa fii mulțumit.
Sincer, as pleca definitiv si m- as stabili altundeva, dar cu familia si cu un grup de prieteni, ca altfel e greu. Ai de toate dar nu ii ai pe cei dragi si realizezi ca toti banii pe care ii strângi nu ii poți cheltui singur.
Normal nu ar trebui sa ne frământe gândurile astea, noi avem o țară bogată, o cultura deosebită, oameni frumoși, si as mai putea adăuga. România a fost, si este, o țară "săracă-bogată"!
Am semnat petiții ca Roșia Montană sa fie inclusă in Patrimoniul UNESCO, pentru ca nu avem încredere in cei care "ne conduc", si pe pariu ca se ducea si acest tezaur de râpă dacă nu ar fi fost inclus.

Ma rog, de 30 de ani românii sunt manipulați si dusi cu zăhărelul, deși au luptat cu însuși sângele lor pentru această libertate!
E trist... foarte, foarte trist!

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cred ca pe tine te interesa cat este salariul minim pe economie...

| Speranta12 a răspuns (pentru Simpatic):

laughing

| brokxy a răspuns (pentru Simpatic):

Minim nu mediu lol scuze laughing laughing

| Sunshine123 a răspuns:

Bună salariul mediu pe economie pe anul 2020 este de 5429 lei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sunshine123):

Du-ti uai cu sf-urile astea. Zi macar ca ala e BRUT.