| anonim_4396 a întrebat:

Buna caut loc de munca dar fara diploma de bacalaureat nu sunt fitoasa muncesc orce chelneita, am grija ce copii orce dar nu am diploma de bac e imposilbil de luat dar nu intru in detail cine ma poate angaja

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu-l cauta pe TPU!--- exista site-uri specializate pentru asa ceva : http://www.bestjobs.ro/,http://www.myjob.ro/ sau, daca vrei in strainatate, http://www.tjobs.ro/

| teiube a răspuns (pentru alessia5158):

Pe bestjobs nu enimic iar in strainatate nu am cum

| alessia5158 a răspuns (pentru teiube):

Urmareste anunturile din presa locala, du-te la agentii locale de recrutare a fortei de munca, cauta la hoteluri, restaurante, magazine de tot felul( unele afiseaza 'angajez vanzator "chiar pe usa de intrare in magazin si nu este neaparat nevoie sa ai bacul!), foloseste-ti rudele si prietenii pentru a-ti gasi un loc de munca.

| anad a răspuns:

Fa-ti un CV in mai multe exemplare, du-te si incearca sa il depui la toate magazinele, restaurantele, patronii din oras sau apropiere si poate ai noroc sa ti-l accepte cineva si chiar sa te angajeze.

| KodrutZ a răspuns:

Daca as fi patron, miliarde de locuri de munca sa am, si nu te-as angaja. Stii de ce? Bacul nu e imposibil de luat. Daca vrei, poti. Daca nu, scoate-ti certificat de handicapat.

| h4mh4m a răspuns:

Cati ani ai cum arati etc conteaza sa stii toate astea, in general loc de munca gasesti prin relati ca chelnerita sa iti iasa si bani, in rest loc de munca pe 6 mil la mcdonalds gasesti aproape oricand s-ar putea sa am ceva trebuie sa fi din Bucuresti da-mi mesaj. Bafta