| Chrissy92 a întrebat:

Buna,caut un loc de munca pentru prietenul meu, dar nu gasesc nimic...nu gasesc pentru ca unde am depus cv nimeni nu a sunat inapoi! pentru ca ca cer experienta,dar daca abia a iesit dupa bancile scolii, a terminat liceul, sunt din Craiova.Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Hossam a răspuns:

Ce fel de baiat este daca a lasat in seama ta ca sa-i gasesti de munca? Stii cum e vorba aia: '' De oase rupte nu ma plang ''. Poate sa gaseasca oriunde. Dar daca este cu nasul cu sus... Mai are de asteptat mult si bine.

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

A iesit DUPA bancile scolii? nasol. cu bac sau fara bac, semintele acelasi gust "are"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ce sa te ajutam noi? sunt sute de mii de oameni care isi cauta de munca... el ce are de nu isi cauta singur?

| neutrino a răspuns:

Si el ce stie sa faca, stie macar sa scrie corect doua randuri, dupa ce a terminat un liceu? In acest caz, roaga-l pe el sa se exprime.

| DataSoft a răspuns:

Dar el nu poate sa iti caute singur? In fine..vezi ca sunt destule anunturi in GdS...e doar 10lei pe luna ca sa citesti pe net anunturile din ziarul tiparit.
Daca chiar vrea sa munceasca si nu e cu nasul pe sus gaseste sigur.