| MONICAMONICA13981398 a întrebat:

Bună! Ce credeți că se va întâmpla anul acesta cu criptomonedele?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cel mai indicat este sa ai aur,restul is povesti,basme,chestii virtuale,azi le aia mine is nimic.

Au crescut toti preturile ca idiotii laughing dar de regula cresac preturile producatorii,atunci cand apare un motiv,adica orice intimplatre aparuta in lume,indiferenct ca are sau nu legatura cu ce se produce,gata ala e motiv sa creasca pretul.

Chestia este ca producatorii ramain cu malai,cu aur,cu materiale,nu cu ceva virtual.
Cine se baga la viruale si rahaturi? prostimea laughing cei care arunca astea pe piata fac bani reali,stiu ca au clienti,cas f multi naivi si dai bataie.
Ce se va intampla? Daca inflatia creste se duc de ripa toate nu doara monedele ce spui tu.
Lucrurile nu mai valoareaza,sau preturile nu mai arata valoarea reala a unui produs.
Ne ducem se pare la vale,acum cand so intampla sa ajungem jos de tot, nu cred ca stie careva, dar nu am inceput inca sa cadem, stam in balans, dar orice adiere de vint ne poate arunca in prapastie laughing care oricum nu o sa poata fie evitata, poate doara lungita.

| LoveSleep a răspuns:

Ce se va intampla cu toate pietele financiare. Vor scadea.

Dar la un moment dat vor reveni.

| oglindasultanului a răspuns:

Parca deja se prabusisera inainte sa pui intrebarea.

| Yuoia a răspuns:

Am vazut o stire in care deja s-au prabusit.

| timidu89 a răspuns:

Bitcoin de la 70000 o ajuns la 30000. Și de cresc preturile nu mai ajung la valoarea inițială. E posibil sa scadă în continuare

| Tokyo44 a răspuns:

Dacă mi-ai oferi gratuit un milion de euro…nu as cumpara nici un fel de criptomoneda.
Se speculează și unii vor câștiga alții vor pierde.
Ești pregătit/ a sa pierzi?