| pinklovekrystyna a întrebat:

Ce curs sa fac de manichiurista sau make-up? Si care e mai rentabila? fundaaa.:*

Răspuns Câştigător
| AdelaAde7 a răspuns:

Consider ca un curs de manichiura ar fi mai rentabil deoarece in ziua de azi toate fetele/doamnele poarta unghii cu gel si ai fi foarte cautata, desigur daca te si descurci foarte bine, si make-up artist e foarte ok insa nu e ceva atat de cautat adica mergi la un make-up artist doar daca ai un eveniment mai special si asta nu e in fiecare zi deci ai avea mai putine cliente decat ca manichiurista, oricat ai fi de buna..sa mergi la machiaj iti trebuie neaparat un eveniment ..nu mergi doar asa sa fii machiata insa unghiile cu gel le porti in viata de zi cu zi. Scuze ca am scris atat laughing dar am vrut sa dau neaparat argumente.