| r0xaa a întrebat:

ce face mai exact un Promoter vanzari? multumesc funda

Răspuns Câştigător
| Skumpa_Georgi_1994 a răspuns:

PROMOTER- realizeaza promotii si samplinguri, promoveaza diverse produse in magazine, hipermarketuri,supermarketuri, benzinari, terase,etc, informand potentialii clienti despre beneficile respectivului produs (un nou ambalaj, un nou sortiment, reducere de pret, oferta promotionala, tombole, concursuri, gratuitati).

2 răspunsuri:
| IAOIADNAA a răspuns:

Imparti fluturase/pliante care fac reclama pentru firma respectiva la care este angajat respectivul.

| RoFilmeOnline a răspuns (pentru IAOIADNAA):

Depinde. te poate pune intr-o anumita locatie sa i parti pliante la trecatori sau sa pui in cutiile postale... exista mai multe tipuri de promoter