| GeorgianaGya a întrebat:

ce sa fac daca cand deschid pc imi apare o intrebare si dupa aceia imi scrie jos in colt asa : you may be a victim of software counterfeiting
this copy of windows did not pass genuine windows validation. va rog cat mai repede spuneti-mi ce sa pac dau funda /plz!

13 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Asta inseamna ca Windows-ul tau este o copie pirat si nu a trecut testul de autenticitate.
In afara de mesaje de acest gen (care pot sa fie sacaitoare) n-ai de ce sa iti faci griji.
Daca ai WinXp (de obicei acolo apar mesajele de acest tip), killwpa era bun. Acum, de cand cu windows 7, loader-ele sunt baza.

| valy a răspuns:

Buna.
Asta inseamna ca ai windowsul piratat.
Descarca acest programel si o sa te rezolve.
http://www.megaupload.com/? d=SMVE48GX
Daca nu reusesti revino cu un mesaj la mine;)

| matrixismyname a răspuns:

Tradus inseamna ca esti o victima a pirateriei si nu ai windowsul original. Solutie? cumpara-l.

| undercovergirl a răspuns:

Buna, te duci in Windows/system32 si cauti fisierul WgaLogon.dll pe care-l redenumesti si mai pui ceva : ex WgaLotgon sau WgaLomgon si restartezi... si gata.

| AlexSM86 a răspuns:

Iti apare pentru ca windows-ul tau nu e original. ce windows ai (xp/vista/7)?

| GeorgianaGya explică:

Va multumesc da gata l-am facut

| eurynomus a răspuns:

Inseamna ca ai windows fara licenta si ai facut upadte cu centru microsft si te a descoperit, nu trebuie sa faci nimic trebuie sa treci de fereasrta aia si iti vezi de treaba

| danielaxyz a răspuns:

Si mie imi aparea candva,dar nu bagam in seama,lasam asa, apoi mi-am reinstalat windows-ul si n-a mai aparut, cred ca e de la versiunea de windows pe care o folosesti

| IrinaAniri a răspuns:

Nu-ti fa probleme, si mie imi apare la fel de vreo 6 luni, iar calculatorul nu are nimic.

| YoUaReExAcTlYmYbRaNdOfHeRoIn a răspuns:

Asta imi apare si mie...nu stiu ce e... daca afli sa imi zici si mie

| manowar1 a răspuns:

Se intampla pentru ca ai fol win fara licenta. daca fol win7 cauta un activator. daca nu fol un activator de windows, ai sa vezi ca win in timp nu va mai functiona corespunzator.alta data cand il instalezi, dezactiveaza win update, si nu o sa mai ai probleme.

| severus a răspuns:

Asta inseamna ca ai dat clic la Microsoft si ti-au descoperit windowsu ca e contrafacut,trebuie sa cauti un amic care se pricepe sa intre in setari si sa scoata fereastra, in rest e ok, pentru ca ei ti-au complectat windowsu cand te-au ginit,

| AnutzaYourLove_6678 a răspuns:

Uite asta e o problema urgenta contacteaza pe coineva pentru ati rezolva problema si sati instaleze windowsul caci daca nu vei face asta cat mai repede cel mai posibil e sati pierzi calculatorul aceeasi problema am avut-o si eu iar un programator it de exceptie(care e foarte bun prieten cu tata) i-a zis ca daca nu isi facea calculatorul il puteam pierde adica strica definitiv toti cu aceasta problema grabitiva